Üzgünüz, şuan bulunduğunuz bölgede hizmet vermemekteyiz. Sizlere daha iyi hizmet vermek için bölge kapsamımızı artırma üzerine çalışmalarımız devam ediyor.;
 • Ara
  Arama Sonuçları
   Ürünler
    Diğer İçerikler
   Üye Ol Sipariş Ver

   Günde Ne Kadar Su İçmeliyiz?

   Günde Ne Kadar Su İçmeliyiz?

   Su içmenin yararlarından maksimum faydalanmak için günlük ne kadar su içmeliyiz biliyor musunuz?

   Su içmenin yararları aşikar ve suyun yaşam kaynağımız olduğunu biliyoruz. İnsan bedeninin büyük kısmının sudan oluştuğunu ve yaşam fonksiyonlarımızı en iyi şekilde sürdürmek için düzenli olarak su içmemiz gerektiğini de...

   Peki, günde ne kadar su içmeliyiz sorusunun yanıtını biliyor muyuz? Sağlıklı olmak ve suyun bedenimizde yarattığı olumlu katkılardan yeterince faydalanabilmek için günde ne kadar su içilmeli sorusunun yanıtına gelin hep birlikte göz atalım.

   Günde Ne Kadar Su İçmeliyim

   Vücudumuzun fonksiyonlarını en iyi şekilde yerine getirebilmesi için su, temel gereksinimlerin başında geliyor. Su ihtiyacımızın bir kısmını tükettiğimiz yiyecek ve içeceklerden alıyor olsak da bu oran tümünü karşılamaya yetmiyor. Bu sebeple her gün yeterli miktarda su içmek gerekiyor.

   Ancak kişilerin su ihtiyacı pek çok etkene bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Günde ne kadar su içmeliyim sorusunun yanıtı günlük yaşam standardından aktivite alışkanlıklarına, yaş kriterinden yaşanılan çevrenin koşullarına kadar pek çok değişkenle şekilleniyor.

   Bedeniniz Sizi Uyarıyor

   Siz de gün içindeki rutininizi düşünerek ve sıvı kaybınızı göz önünde bulundurarak günlük su ihtiyacınızı yaklaşık olarak belirleyebilirsiniz. Bunu yaparken bedeninizin sesini dinlemeyi de unutmayın. Çünkü sıvı kaybınız %1’in üzerine çıktığı zaman bedeniniz sizi susamak hissiyle uyarıyor! Bu uyarıyı alarm kabul ederek vücudunuzun su ihtiyacını hemen takviye edebilirsiniz.

   Günlük Su İhtiyacı Hesaplama

   Su içmenin önemini vurgulayan uzmanlar, sağlıklı yetişkinlerin ortalama olarak 2000-2500 ml arasında sıvı almasını öneriyorlar. Bu kriteri belirlerken ılıman iklim koşullarında ve orta düzeyde fiziksel aktivite yaptığı düşünülen yetişkinlerin baz alındığını söylememiz gerekiyor. Eğer yaşamınızda daha sıcak hava koşulları veya daha ağır egzersiz programları mevcutsa o zaman bu aralığın üzerine çıkabilirsiniz. Yine de günlük su ihtiyacı hesaplaması konusunda bir tereddüdünüz olduğunda doktorunuza da danışmanızı tavsiye ederiz.

   Bebeklere Ne Zaman Su Verilir?

   Günde ne kadar su içilmeli konusundan bahsederken en çok merak edilen şeylerden biri de bebeklere su verilip verilmemesi konusu oluyor. 0-6 ay arası sadece anne sütüyle beslenen bebeklerin ayrıca sıvı alması gerekmiyor. Çünkü yeni doğanlar, vücutlarının ihtiyacı olan sıvıyı anne sütüyle zaten alabiliyor. Hazır gıda ve takviyelere geçilen süreçte ise bebekler için de su ihtiyacı başlıyor. Bu dönemle birlikte bebeğinizin ne kadar suya ihtiyacı olduğunun belirlenmesi için çocuk doktorunuza danışabilirsiniz.

   Sağlıklı Bir Yaşam İçin Doğru Seçimler Yapmak Çok Önemli

   Sağlıklı bir yaşam için her gün belirli oranda su tüketmenin yanı sıra doğal mineralli su tüketmek de önemli. Hayat Su çeşitlerinde vücudunuzun ihtiyacı olan mineraller size ulaştırılıyor. Doğal mineral yapısıyla öne çıkarak hayata değer katan doğal mineralli Hayat Su ürünlerimiz arasından evde ailece tüketmek için damacana ve dışarıda kullanım için şişe ürünlerimizi güvenle tercih edebilirsiniz.

    

   Kaynaklar:

    

   Danone, ziyaretçiler tarafından uygulamaya veya websitesine kaydedilen kişisel verileri (ad, elektronik posta adresi, iş veya özel adres, telefon numarası) üçüncü kişilere satamayacağını, kiralamayacağını veya kullandırmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

   Danone, kişisel bilgileri aşağıdaki belli amaçlar ile sınırlı olmak üzere kullanacaktır:

   Kişisel bilgilere sadece yetkili Danone personeli veya bilgileri gizli tutmayı kabul etmiş olan temsilcilerimiz erişebilir. Danone, kişilerin isimlerini açıklamadan, istatistiksel bilgilerini gözden geçirme sürecimizin bir parçası olarak, sitemizi iyileştirmek; genel olarak ürünlerimizin tüketicileri hakkında daha çok şey öğrenmek amacıyla kullanır. Bu bilgiler Danone tarafından üçüncü kişilere açıklanmaz. Bu veriler sadece belirtilen amaçlar için kullanılabilir ve kişilerin isteği alınmadan hiçbir tek taraflı haberleşme amacıyla kullanılamaz.