Üzgünüz, şuan bulunduğunuz bölgede hizmet vermemekteyiz. Sizlere daha iyi hizmet vermek için bölge kapsamımızı artırma üzerine çalışmalarımız devam ediyor.;
 • Ara
  Arama Sonuçları
   Ürünler
    Diğer İçerikler
   Üye Ol Sipariş Ver

   Su İçemiyorum Diyenler Bir De Bunları Deneyin!

   Su İçemiyorum Diyenler Bir De Bunları Deneyin!

   Gün içinde yeterince su içemiyor musunuz? Hiç dert etmeyin, rahatça uygulayabileceğiniz önerilerimiz sayesinde daha çok su içmek hayatınızın bir parçası olacak.

   Her ne kadar suyun vücudumuz için önemini ve su içmenin faydalarını biliyor olsak da bazen yoğunluktan bazen de üşengeçlikten su içmeyi ihmal edebiliyoruz. Hemen herkesin şikayetçi olduğu bu durumu ortadan kaldırmak ve su içme alışkanlığını düzenli hale getirmek aslında zor değil. Hazırladığımız listeden bir ya da birkaç maddeyi hayatınıza dahil ederek işe başlayabilirsiniz.

   Alarm ya da Uygulama Kullanın

   Size su içmeyi hatırlatacak bir sesli uyaran sayesinde düzenli su içme alışkanlığı kazanabilirsiniz. Saat, takvim ya da cep telefonunuzun alarmını kurabilirsiniz. Akıllı telefonlar için geliştirilmiş onlarca uygulamadan birini indirebilirsiniz. Araç ne olursa olsun önemli olan alarm ya da bildirim sizi her uyardığında hiç ertelemeden su içmeniz olacak.

   Çantanızda Her Zaman 1 Şişe Su Taşıyın

   Çantanızda bir şişe doğal mineralli Hayat Su bulundurarak su içme sıklığınızı arttırabilir ve mineral ihtiyacınızı takviye edebilirsiniz. Çantanızı her açtığınızda size su içmeyi hatırlatacak bu tedbir sayesinde açık hava etkinlikleri sırasında da suyun her daim elinizin altında olmasını sağlayabilirsiniz.

   Bire Bir Kuralını Uygulayın

   Bu kurala uymak için yapmanız gereken tek şey her içeceğin ardından 1 bardak da su içmek olacak! Kahvaltınızı yaparken içtiğiniz çayın ardından bir bardak su, kahveniz bittikten hemen sonra bir bardak su... gibi. Bu kural sayesinde su ne zaman içilmeli diye düşünmenize bile gerek kalmadan günlük su tüketimi alışkanlığınıza önemli bir destek sağlamış olacaksınız.

   Suyunuza Aroma Ekleyin

   Suyun tadından hoşlanmıyor olabilirsiniz. Bu sorunu çözmek için suyunuza hoş kokular ve aromalar bırakacak ek malzemeler koyabilirsiniz. Örneğin ince dilimlenmiş bir parça limon kullanmak ilk akla gelenlerden... Limonun yanı sıra çubuk tarçın, fesleğen ve nane yaprağı, salatalık ya da maydanoz gibi kendine özgü tadı ve kokusu olan kalorisiz ürünleri sürahi ya da su şişesine ilave edip mineralli içme suyunuzu daha lezzetli hale getirebilirsiniz. Ayrıca limonlu su içmenin faydaları oldukça fazla, bu sayede bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız.

   Lezzetli Buz Küpleri Yapın

   Buz kalıbınıza suyla birlikte portakal parçaları, limon suyu, nane yaprakları koyarak dondurun. Elde edeceğiniz minik aromalı buz küpleri özellikle sıcak günlerde suyunuza hem serinlik hem de lezzet katacaktır. Su içmeyi daha keyifli hale getirdiği için su içme alışkanlığınızı da kolayca desteklemiş olursunuz.

   Yudumlayarak Tüketin

   Eğer bir anda çok fazla su içmekten hoşlanmıyorsanız kendinizi çok zorlamayın. Her zaman elinizin altında bir şişe su bulundurarak yudum yudum içmeyi deneyin. Çalışma masanızın üstüne veya yatağınızın baş ucuna koyacağınız doğal mineralli Hayat Su şişesi sayesinde istediğiniz her an yavaşça yudumlayarak ama sık sık su içebilirsiniz.

   Belirli Zamanları Hedefleyin

   Su içme alışkanlığınız istediğiniz seviyenin altında ise o zaman günün bazı rutinlerini su içme zamanı için kullanabilirsiniz. Sabah kalkınca, akşam yatmadan önce, diş fırçaladıktan sonra, kahvaltıdan önce gibi belirli eylemlerin öncesi ve sonrasında ilk yapacağınız şey 1 bardak su içmek olsun. Başta böyle bir rutine alışmak zor gelebilir. Örneğin aç karnına su içmek fikrinden hoşlanmayabilirsiniz. O zaman farklı bir rutinle yer değiştirmeyi deneyin. Ancak hangisini tercih ederseniz edin, bunun kısa sürede güzel bir alışkanlığa dönüşeceğini unutmayın.

    

   Kaynaklar:

   Danone, ziyaretçiler tarafından uygulamaya veya websitesine kaydedilen kişisel verileri (ad, elektronik posta adresi, iş veya özel adres, telefon numarası) üçüncü kişilere satamayacağını, kiralamayacağını veya kullandırmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

   Danone, kişisel bilgileri aşağıdaki belli amaçlar ile sınırlı olmak üzere kullanacaktır:

   Kişisel bilgilere sadece yetkili Danone personeli veya bilgileri gizli tutmayı kabul etmiş olan temsilcilerimiz erişebilir. Danone, kişilerin isimlerini açıklamadan, istatistiksel bilgilerini gözden geçirme sürecimizin bir parçası olarak, sitemizi iyileştirmek; genel olarak ürünlerimizin tüketicileri hakkında daha çok şey öğrenmek amacıyla kullanır. Bu bilgiler Danone tarafından üçüncü kişilere açıklanmaz. Bu veriler sadece belirtilen amaçlar için kullanılabilir ve kişilerin isteği alınmadan hiçbir tek taraflı haberleşme amacıyla kullanılamaz.