Üzgünüz, şuan bulunduğunuz bölgede hizmet vermemekteyiz. Sizlere daha iyi hizmet vermek için bölge kapsamımızı artırma üzerine çalışmalarımız devam ediyor.;
 • Ara
  Arama Sonuçları
   Ürünler
    Diğer İçerikler
   Üye Ol Sipariş Ver

   Vitamin Deposu: Limonlu Su İçmenin Faydaları

   Vitamin Deposu: Limonlu Su İçmenin Faydaları

   Suyunuza limon eklemenin faydalarına inanamayacaksınız!

   Özellikle yaz aylarında dekorasyonu güzelleştirmek, ferah bir ortam havası yaratmak için masada ya da tezgahta duran sürahiye limon dilimi atmak çok popüler. Bir diğer örnek olarak sosyal medya paylaşımlarını güzelleştirmek için 1 bardak suya konulan limon dilimleri ve biraz nane sayılabilir. Evet, bunu çoğumuz yapıyoruz. İyi ki de yapıyoruz! Çünkü limonlu su içmenin faydaları o kadar çok ki...

   Limonlu Su İçmek Ne İşe Yarar?

   Limonlu su içmek ne işe yarar ve neden bu kadar popüler? Çünkü son derece sağlıklı! Üstelik su içmeyi de çok kolaylaştırıyor. Peki bu kadar mı? Elbette değil. Mesela limonlu su içmek suya ferahlatıcı, taze bir aroma katıyor. Ayrıca C vitamini takviyesiyle sağlığınızı da koruyor. Bu tüketimi destekleyen uzmanlar, C vitamininin önemine değinerek limonlu su içmenin faydalarından da sık sık bahsediyor. Gelin limonlu suyun diğer faydaları nelermiş diye bir göz atıp, C vitamininin önemini de bir kez daha hatırlayalım.

   • Limon tüketimini kolaylaştırır

   Limonlu su hem suyun hem de limonun olumlu etkisini hücrelerinize taşır. Böylece limon ile suyu birleştirerek aynı anda birden çok fayda elde edebilirsiniz. Su, limonun keskin ve acımsı tadını seyrelterek önemli bir C vitamini deposu olan limonu kolayca tüketmenize yardımcı olur. Daha iyisini isterseniz, limon suyunu doğal mineralli 1 bardak Hayat Su’ya ilave ederek içebilirsiniz.

   • Metabolizmayı hızlandırır

   Öğünlerinizde içine birkaç dilim limon eklenmiş limonlu su içmek susuzluğunuzu çok daha kolay giderir. Üstelik limonlu su gibi şekersiz ve kalorisiz içecekleri tercih etmek kilonuzu korumanıza da destek olur. Ayrıca C vitamini, içerdiği sitrik asit sayesinde metabolizmanızı hızlandırır.

   • Günlük C vitamini ihtiyacını destekler

   C Vitamini vücudumuza pek çok iyileştirici fayda sağlıyor. Bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor, yaraların iyileşmesine destek oluyor. Ancak bu vitamini mutlaka dışarıdan takviye etmek gerekiyor, çünkü vücudumuz üretmiyor. Limon ise içerdiği C vitamini açısından oldukça önemli bir kaynak sayılıyor. Limonlu su sayesinde günlük C vitamini ihtiyacınızı desteklemeniz kolaylaşır.

   • Cildinizi güzelleştirir

   C Vitamini vücudumuzdaki kolajen üretimini destekleyen önemli bir vitamindir. Bu alışkanlıkla, su içmenin cildiniz üzerindeki faydalarını daha da arttırarak sağlıklı ve daha genç görünen bir cilde kavuşabilirsiniz.

   • Sindirimi kolaylaştırır

   Özellikle ilerleyen yaşlarda seviyesi düşen mide asidini limon asidi ile destekleyerek sindirimi kolaylaştırmak mümkün. Bunun yanı sıra daha adını anar anmaz ağzımızın sulanması yani, tükürük üretiminin başlaması da limonun sindirime olan katkısını açıkça gösteren belirtilerden biri...


   Kaynaklar:

    

   Danone, ziyaretçiler tarafından uygulamaya veya websitesine kaydedilen kişisel verileri (ad, elektronik posta adresi, iş veya özel adres, telefon numarası) üçüncü kişilere satamayacağını, kiralamayacağını veya kullandırmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

   Danone, kişisel bilgileri aşağıdaki belli amaçlar ile sınırlı olmak üzere kullanacaktır:

   Kişisel bilgilere sadece yetkili Danone personeli veya bilgileri gizli tutmayı kabul etmiş olan temsilcilerimiz erişebilir. Danone, kişilerin isimlerini açıklamadan, istatistiksel bilgilerini gözden geçirme sürecimizin bir parçası olarak, sitemizi iyileştirmek; genel olarak ürünlerimizin tüketicileri hakkında daha çok şey öğrenmek amacıyla kullanır. Bu bilgiler Danone tarafından üçüncü kişilere açıklanmaz. Bu veriler sadece belirtilen amaçlar için kullanılabilir ve kişilerin isteği alınmadan hiçbir tek taraflı haberleşme amacıyla kullanılamaz.